معماری
سرخط خبرها
خانه / خانه / با رودخانه تکنولوژی چه کنیم؟

با رودخانه تکنولوژی چه کنیم؟

فکر کنید برگردید به دویست سال قبل ، نه برگردید به ۱۰۰ سال قبل تکنولوژی های کنونی وجود نداشتند . ارتباط بین انسانها سخت بود ، خبرهای خوب دیر می رسید و البته خبرهای بد هم زود نمی رسید! تکنولوژی ها فقط در ارتباطات تاثیرگذار نیستند . در شیوه زندگی ، در فراگیری علم و بطور کلی در کیفیت زندگی انسانها تاثیرگذار اند. بعضی ها نظرشان این نیست . آنها هم دلایل خود را دارند: تکنولوژی ها باعث دورتر شدن انسانها شده اند ، باعث کم شدن قوه خلاقیت افراد شده اند ، باعث کاهش حافظه انسانها شده اند. در مجموع دلایلشان تا حدودی قابل قبول است اما رودخانه تکنولوژی های در حال تغییر و پیشرفت ، بسیار خروشان در جریان است و ما انسانها سوار بر تکه ای چوب یا یک کشتی مجلل! با آن در حرکت هستیم. نمی توانیم خلاف جهت حرکت کنیم . امکان پذیر نیست یا بایستی در آن غرق شویم یا با سرعت بیشتر با آن همراه شویم . نظر من این است که با آن همراه شویم .

بعضی از شاخه های تکنولوژی آنقدر برای ما ناشناخته است که بی جهت در مقابل ورودشان به قلمرو ما در جلوی یک جمع موضع گیری می کنیم و در خفا از آنها است دزدکی استفاده می کنیم!! ما انسانها خیلی عجیبیم!! قوه کنجکاوی ما همیشه فعال است و این غیر قابل انکار است. بهترین روش برای رام کردن و بکار گیری اسب سرکش تکنولوژی مطالعه و بکار گیری آنهاست در جهت پیشرفت و ترقی .تکنولوژی در خانه های ما در هر گوشه ای خودنمایی می کند. کافی است همین الان به روی میز تحریر خود نگاه کنید . همین الان اینکار را بکنید و ببینید آیا از تمامی آنها در جهت استفاده مفید موفق بوده اید؟ اگر نبوده اید مشکل را در کجا می بینید؟ بیشتر جواب های ما به یک نتیجه منتهی خواهد شد : بایستی آن تکنولوژی را به خوبی فرا بگیریم تا زوایای مثبت و خوب آنرا نیز بدانیم و به کار بگیریم. آیا اینکار را کرده ایم؟ آیا با تلگرام و اینستاگرام و … فقط نشسته ایم و گفتگو کرده ایم و در آن گفتگو ها همدیگر را مسخره یا به یک تفکر و یا اعتقاد توهین کرده ایم؟ آیا این تنها کاربرد یک نرم افزار شبکه اجتماعی است؟ نه مسلما شما هم با بنده هم عقیده اید. پس از همین الان شروع کنید، از تکنولوژی استفاده مفید ببرید .

اما سخنی با آنها که راهکار حل مشکلات استفاده از تکنولوژی ها را حذف و یا مسدود کردن آنها می دانند: شما هم در اشتباه هستید . شما قصد ندارید قایق کهنه سوار بر آن را به کشتی مجلل بدل کنید !! و این اشتباه بزرگی است. چون فقط شما نیستید که قابق دارید.

۰

درباره ی سید محمد مهدی حسینی پویا

ليسانس زمين شناسي از دانشگاه بيرجند, متولد مشهد و ساکن بجنورد , کارشناس آزمايشگاه فني و مکانيک خاک, علاقمند به طراحي و راه اندازي وب و علوم کامپيوتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس